Andersons Edgars

Latvijas bruņotie spēki un to priekšvēsture (līdz 1940. g.)

Lidmašīnu eskadriļas, kājnieku divīzijas, tanku brigāde, vienvīra radiostacijas, latviešu būvēti hidroplāni un bumbvedēji, Bren patšautene... Skaitļi un fakti 520 lappusēs un 208 attēlos.

Ja pamatīgā sējuma lejupielādēšana neizdodas, lūdzu, rakstiet: eraksti@eraksti.lv

Edgars Andersons /1920 - 1989/

~ 7.9 MB  
pirkt - 1.4 EUR

Tur plīvoja Kurzemes karogi

Kurzemes hercogīste /1562 – 1795/ bija viena no pirmām Eiropas valstīm ar ietekmi Rietumafrikā. Kā Gambijā kurzemniekiem ir gājis, par to šī grāmata.

Edgars Andersons /1920 - 1989/

~ 2.1 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Latvijas ārpolītika I

Priekšvārdi. Ievads. Latvijas Ārlietu ministrija un Latvijas ārpolītiskie mērķi. Baltijas valstu starptautiskā atzīšana. Lielais austrumu kaimiņš. Latvieši Padomju Savienībā. Latvijas tuvākie kaimiņi: Igaunija un Lietuva. „Piektā lielvalsts” Polija un Viļņas problēma. Ziemeļzemes: Somija un Skandinavijas valstis. Lielās Baltijas valstu savienības plāni. Ziemeļu Lokarno un Austrumu Lokarno. Mazās Baltijas valstu savienības plāni. Baltijas antantes dzimšana. Demokratiskā Vācija. Britu imperija. Francija, Italija un Vatikāns. Amerikas Savienotās Valstis — visu iespējamību zeme. Baltijas valstis starptautiskajā forumā. Vispārējs atskats. Ievads (2.d.) Totālitāro kustību ietekme Latvijā un autoritārā režīma izveidošanās. Vācu Trešā imperija. Staļina imperija. Polijas ārpolītikas bankrots. Baltijas antante. Francijas Trešās republikas pēdējie gadi. Britu imperijas noriets. Austrumu pakta problēmas. Ziemeļzemju savstarpīgā un kopīgā izolācija. Fašistiskās Italijas ietekme. Amerikas Savienotās Valstis — atturīgais milzis. Latvijas attiecības ar pārējām valstīm. Tautu Savienības noriets. Vispārējs atskats. Avoti un literātūra.
Summary.

604.lp., 82 att.

Edgars Andersons /1920 - 1989/

~ 8.41 MB  
pirkt - 1.4 EUR

Latvijas ārpolītika II

Ievads. Čechoslovakijas krize. Klaipēdas okupācija. Polijas kārta. Vācu un padomju spēle. Garantiju dilemma. Baltijas jautājums angļu, franču un padomju sarunās. Vācu un padomju pakts — Austrumeiropas sadalīšana. Bruņotie spēki un valsts aizsardzības plāni. Otrā Pasaules kaŗa sākums. Padomju ekspansijas sākums. Igaunijas un Padomju Savienības savstarpējās palīdzības pakts. Latvijas un Padomju Savienības savstarpējās palīdzības pakts. Lietuvas un Padomju Savienības līgumi. Viļņas problēmas. Padomju Savienības militārā nostiprināšanās Baltijas valstīs. Latvijas un Vācijas attiecības. Lielbritanijas nostāja pret Baltijas valstīm. Somijas un Padomju Savienības Ziemas kaŗš un tā sekas. Baltijas valstis Ziemas kaŗa laikā. Krizes Latvijas Ministru kabinetā. Rietumu demokratiskās frontes sabrukums. Baltijas valstis pieaugošos aneksijas draudos. Neatkarīgās Latvijas valsts pēdējās dienas. Okupācijas varā. Pēclaikā — Latvijas pārstāvniecību tālākie likteņi, armijas nolikvidēšana, deportācijas. Vispārējais atskats. Avoti un literātūra. Personu saraksts. Attēlu saraksts. Summary in English. Acknowledgments.

624 lp., 84 att.

Edgars Andersons /1920 - 1989/

~ 10.32 MB  
pirkt - 1.4 EUR