Katra dzīve ir... kā romāns

Trimdinieka Džema Moora dzīves stāsts.

Astra Moora

~ 2.7 MB  
Lasīt

Mikrofoni un māksla

Grāmata par izciliem panākumiem mūzikā, mākslā un mikrofonu ražošanā.

Mārtiņš Saulespurēns

~ 5.13 MB  
Lasīt

Kā plika pa nātrām

"12 gadus bez pajumtes! Pareizie un nepareizie cilvēki gulēja dzīvokļos, man bija jāguļ kāpņu telpās, siena kaudzēs un ziemas salā – uz ielas. Tādi jēdzieni kā ģimene, saticība, mīlestība, žēlastība un laime man bija sveši. Galēja izmisuma brīžos gribējās izaicināt likteni un kaitināt čekistus. Nepazinu bailes, jo man nebija ko zaudēt. Visu mūžu izmisīgi un maniakāli esmu meklējusi taisnību, bet nekur neesmu atradusi."

Helēna Celmiņa /1929 - 2017/

~ 1.67 MB  
Lasīt

Sapņi un maldi

Grāmata par Lonijas Miesnieces dzīvi.

Alnis Kalniņš

~ 74 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Varbūt tā bija...

Atmiņas un pārdomas.

Alnis Kalniņš

~ 11 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Atmiņas

Kā kļuvu par aktieri. Ādolfs Allunāns un «Bürgerstube». Lugas «Lielpils pagasta vecākie» pirmizrāde. Jaunie aktieŗi. Pazudušais aktieris. Mazais Kuno. Cik ātri tauta aizmirst savus māksliniekus. Uzņēmīgais aktieris. «Sarkanā kunga» pirmizrāde. Skats no teātŗa dzīves 40 gadi atpakaļ. Kā izglābām Ād. Allunānu no izķīlāšanas. Jūtīgais suflieris. Rīgas un Liepājas aktieŗu viesizrāde Siguldā. Lampu drudzis. Degošais aktieris. Pirmā latviskā teātŗa izrāde Tērbatā. No Jaunā Rīgas Latv. Teātŗa vēstures. «Zaudēto tiesību» pirmizrāde. Pēdējā tikšanās ar Ādolfu Allunānu. 1919. gada 10. novembris.

1930. GADS.

Kārlis Brīvnieks /1854 - 1934/

~ 0.28 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Mana pulka kauju gaitas

"Tālāk iztaujāšanu jau atkal turpina kapteinis, kas jautā:"Vai jūs zinājāt, ka Vācijā darbojas Gestapo?"Es: "Jā, to es zināju, jo arī daudzus latviešus Gestapo arestēja."Kapteinis: "Jūs to, tātad, zinājāt, bet tomēr kaŗojāt kopā ar vāciešiem."Es: "Mēs aizstāvējām savu zemi, jo baidījāmies no tām šausmām,ko jau 1941. gadā pieredzējām no NKVD.Tā rīkojās daudz nežēlīgāk par Gestapo."

Vilis Janums /1894 - 1981/

~ 2.76 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Manas dzīves dēkas

Ko Benjamiņš ar "Jaunākām Ziņām" un "Atpūtu", ko Hiršs ar zīdiem, to Rudzītis ar grāmatām, skaņuplatēm un "Laiku". Gudrs un veiksmīgs. Apbrīnojams. Vīrs, kuŗš mācēja gūt panākumus.

Helmars Rudzītis /1903 - 2001/

~ 2.07 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Starptautiskie raidījumi latviešu valodā

Rolfs Ekmanis /1929 - 2017/

~ 0.23 MB  
Lasīt

Kas tas tāds - Rolfs Ekmanis?

Rolfs Ekmanis /1929 - 2017/

~ 0.22 MB  
Lasīt

Galma podnieks

"Ko tauta saka par mani?" Ulmanis jautā. Es sak': "Jūs mani gribat aiz restēm ielikt? Es melot neprotu, es teikšu taisnību, un tad man būs slikti!" Viņš sak': "Albert, pasūti mani kaut uz poda. Man būs labākais anekdots: podniekmeistars mani pasūta uz poda!"

"Kolēģi bija uz mani greizsirdīgi, saukāja mani par galma podnieku, jo es biju strādājis pie Muntera, Latvijas bankai un citām bankām, profesoram Švābem, Kazackam, Leibovicam, Vanagam un Bekona eksporta direktoram Sodumam, un dzimtsarakstu nodaļas priekšniekam Šnēmanim u. c."

Alberts Dravnieks /1906 - 1997/

~ 0.7 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Dzīves dziesma

Fragments no turpinājuma atmiņu grāmatai
" SKAIDAS".

"Pēc septiņu gadu klejošanas pa pasauli, pēc visām kara briesmām, salšanas un badošanās okupantu lēģeros, 1950. gada pavasarī, pulksten divos naktī no 5. uz 6. martu, pārnāku mājās."

Alfreds Dāvids

~ 0.18 MB  
Lasīt

To es būtu pastāstījis saviem bērniem un...

Jaunu apses dzinumu tēja palīdz pret malāriju. Un ar sausu iekuru bērzi deg arī zaļi.
DEPORTĀCIJAS.

"...daudzi, kurus nav skāris varmācīgais Staļina sovetisms, nevar iedomāties, ka viņus tāpat varēja iznīcināt un izpostīt viņu dzīves attīstību."

Vilnis Zirdziņš

~ 0.34 MB  
Lasīt