Virves dejotāji

Mīklainas pašnāvības;
cīņa par varu kādas pilsētas domē...

Ainārs Zelčs

~ 1.41 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Karaļkronis

"Prātā mammas pēdējais stāsts par ceļojumu pa Taišetas trasi un par noslēpumaino priekšmetu no dzintara darinātajā lādē, kuru pirms nāves viņa bija nodeva Annai Katrīnai, lai to saglabā, līdz Latvija atkal būs brīva. Mamma atgādināja Finka slaveno pareģojumu par 1991. gadu, kad Latvija tiešām arī ieguva savu jauno spēku un brīvību. Taču Anna Katrīna ar lādi un tās saturu nesteidzās nedz pie pirmā, nedz otrā valsts prezidenta..."

Ieva Bondere

~ 0.79 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Dzīvības maigais slazds

Četrdesmit gadus vecs vīrietis atskārš, ka ir dzīvei zudis... Sekojot garīdznieka padomam, Niks Zābers dodas uz kādu pilsētu Dienvideiropā. Viņu sazvana jaunības dienu mīlestība, žurnāliste Mila... Izrādās, ka Nikam jau ir pieaugusi meita. Viņš steidzas mājup... pa ceļam uzzinot, ka Mila smagi ievainota nemieros pie Saeimas. Sākas neiedomājami notikumi un pārbaudījumi...
Daudzi no grāmatā aprakstītajiem tēliem ir īsti un aprakstītie notikumi patiešām bijuši...

Juris Laksovs

~ 1.78 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Važas

"Ļoti bieži daudz nevainīgu cilvēku tiek notiesāti ar brīvības atņemšanu vai pat gadās, ka tiem tiek piespriests augstākais soda mērs. Viss notiek tikai tādēļ, ka mūsu aizturēšanas, izmeklēšanas un tiesu sistēma ir nepilnīga... Šīs grāmatas pamatā – reāls notikums: tiesas patvaļa."

"...aizturēšanas, izmeklēšanas, tiesas, izpildes sistēma pēc būtības un darbības principa palikusi iepriekšējā. Vārdos tā ir deklarēta kā "jauna", un mēs tagad kā bērni veikalā. Pērkam preci pēc iepakojuma spilgtuma. Bet kas iekšā? Kāds saturs? Sistēma ir tā pati un strādā pa vecam! Tā nav pagātne. Tā ir mūsu šodiena. "

Maestro Valentīns

~ 0.74 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Nozagtā valsts jeb digitalizācijas afēra Latvijā

"Cilvēki, kuri nav savā dzīvē atradušies tuvu reālajām valsts nozagšanas realitātēm, izlasot manu darbu ir teikuši: "Jā, es agrāk par tādām shēmām nevarēju pat iedomāties, bet tagad es pilnībā saprotu..."

Tie, kuri strādā dienestos, atzīst: "Tā tas ar šādiem vai arī citādiem faktiem arī praktiski notiek. Nekādu nepareizību nav." "

Moriss Berts

~ 1.83 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Slazdu krogs un divi nami Rīgā

Nogalināts "Slazdu kroga" saimnieks. Vairāki aizdomās turamie. Cilvēku likteņi. Kaŗi. Latvija un Brazīlija. Notikumi savijas gan plaši, gan grodi.

Māra Svīre

~ 0.98 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Vistu elks

Padomju cilvēku nošāvis (?) kāds padomju cilvēks. Vai un kādas robežas 1965. gadā padomju iekārta novelk detektīvžanram?
Labs piemērs ir šis V. Kaijaka
KRIMINĀLSTĀSTS.

"...savā greizsirdības trakumā Ojāram tai zināmajā naktī būšot triecis savu moskviču virsū..."

Vladimirs Kaijaks

~ 0.71 MB  
pirkt - 0.87 EUR

Cilvēks, kas skrēja pāri ielai

Gandrīz enciklopēdija par padomju sistēmu. Un kļūst vēl labāk saprotams, kāpēc tā sabruka.

"Tu ēd pusdienas krogā par pieciem rubļiem, es ēdu vēl labāk par rubli, tu pēc zviedru žiletēm stāvi veselu dienu rindā un nemaz nedabū, man pienes klāt un vēl lūdzas, lai ņemu."

Andris Kolbergs /1938 - 2021/

~ 1.3 MB  
pirkt - 1.4 EUR